Şeker Hastalarının Yememesi Gerekenler 2019

Türkiye’de 100 insandan %15’i şeker hastalığı tedavisi görmektedir. Şeker hastalığı ailenizde, arkadaşlarınızda, akrabalarınızda görülebilmesi muhtemel bir hastalıktır. Şeker hastalarının teşhisi konduktan sonra doktorları yememeleri gereken şeyleri iletmektedirler. Yıllar geçtikçe hayatımıza giren yeni besinler, meyveler ve sebzelerde oldukça uzak durulması gerekenler listesi her sene güncellenmektedir. Şeker hastalarının uzak durması gereken besinleri bu yazımızda sizlere aktarıyoruz…

Şeker Hastalarının Yememesi Gerekenler 2019

1- Beyaz Ekmek

Ülkemizde en çok tüketilen hamur işlerinden bir tanesi olan ekmek üretimi her fırında yapılmaktadır. Severek tüketilen beyaz ekmek ise şeker hastalarının uzak durması gerekenler listesinde ipi çekmektedir…

2- Kahvaltılık Gevrekler

İnsanların son yıllarda özellikle gevrek adı verilen sabah kahvaltılarında sütle karıştırılarak yenilen içecekler tamamen şeker bombası olarak tespit edilmektedir. Bu gevreklerden de şeker hastaları kesinlikle uzak durmalı ve tüketmemelidir.

3- Yağlı Etler

Ülkece ete çok düşkün bir milletiz. Özellikle insanlar koyun ve inek eti gibi bir çok etin lezzetini iyi bulmaktadır. Fakat tükettiğimiz etlerin çoğunda yağ bulunmaktadır. Çok yağlı etlerden kesinlikle uzak durulmalı, mümkünse ailede tek bir şeker hastası var ise ona yağsız et yedirilmelidir.

4- Gazlı İçecekler

Tüm dünyada en çok tüketilen içeceklerin başını gazlı içecekler çekmektedir. İçerisinde bulunan asit ve büyük oranda bulunan şeker oldukça zararlıdır. Sadece şeker hastalarının uzak durulması gereken bir durum değil hastalığı bulunmayan insanlarında içmesi kesinlikle doktorlar tarafından önerilmemektedir.

5- Paketlenmiş meyve suları

Bir çok market zincirinde yer alan çeşitli markaların paketlenmiş bir biçimde satılan meyve sularıda şeker hastalarının kesinlikle içmemesi gereken içecekler arasında yer almaktadır. Paketlenmiş meyve sularında yer alan şeker ve katkı maddesi hastaları oldukça rahatsız etmektedir.

Beyaz pirinç, patates ve paketlenmiş olarak satılan ürünler de şeker hastalarının uzak durması gerekenler listesinde yer almaktadır. Şeker hastaları yedikleri her şeye kesinlikle dikkat etmelidir. Şeker hastalığı hafife alınacak bir hastalık değil ve yediğimiz, içtiğimiz şeylere dikkat etmememiz durumunda bizlerin hayatını sıkıntıya sokacak bir durumdur.

sekerhastaligi.info adresi olarak “Şeker Hastalarının Yememesi Gerekenler 2019” adlı yazımızda siz hastalara bilgiler vermeye çalıştık. Umarım faydalı olmuştur!